Javascript Oyun Yapma Dersleri HTML5+CSS3

Javascript ile oyun nasıl yapılır, oyun nasıl programlanır öğrenmek ister misin ? Javascript class yapısı kullanarak nesne yönelimli modern kod yazımları  ile  sen de kendi oyununu çok kolay programlayabilirsin  ve algoritma yeteneğin çok iyi gelişecek.


Algoritma demişken matematik biraz sıkıntı çıkarır diyorsanız İkizHocalar Youtube Kanalıma sizi davet ediyorum abone olmayı unutmayın ama :) Sıfırdan matematik dersleri anlatıyoruz.

Javascript

Javascript ile Oyun Nasıl Yapılır

Javascript ile oyun yapabilmek için öncelikle HTML5 öğrenmemiş olmamız gerekir.Haliyle uygulamamızın ve oyunumuzu güzel tasarlamak içinde CSS'i çok iyi bilmeliyiz.

Eğer yok  diyorsanız  hemen HTML5 ve CSS3 Video Derslerini hemen izleyin.Ya da aşağıdaki resme tıklayarak videoların tamamına ulaşın öğrenin gelin . Ben bekliyorum :)

HTML5 ve CSS3 Dersleri

Javascript ile Oyun Yapma Çok Kolay

Javascript ile oyun geliştirirken bir oyun kütüphanesi kullanmak zorunda değiliz.Ben oyun geliştirirken HTML5 Canvas etiketini (tagını) kullanarak canvas elamanını bir oyun tuvali olarak kullanıyorum.Tüm oyun sahneleri materyalleri  Html5 ve Css Kodlarından oluşuyor.

Javascript ile Uçak oyunu yaptım ! İzleyelim mi ?

Aşağıda kod67  Youtube kanalımda ki oyunun ön izlemesini göstermek istiyorum.Videoların tamamına  Javascript ile oyun nasıl yapılır adresinden ulaşabilirsiniz.Haydi şimdi videoyu izleyelim.Bakalım sıfırdan javascript ile oyun nasıl yapılırmış.HTML5 ve Javascript Oyun yapımı Dersleri

Javascript yılan oyunu  nasıl yapılır ? 

Html5 canvas animasyon dersleri ve yılan oyunu  yapımı hakkında hazırlamış olduğum 6 saatlik eğitim videolarını mutlaka izleyin ve sizde kendi oyununuzu geliştirmeye başlayın.Videolara ulaşmak için  Yılan oyunu ve javascript animasyon dersleri sayfamı ziyaret edin.Çok şey öğreneceksiniz.Oyun programlama ve geliştirme kodlamada bizlere çok şey kazandırıyor.Bir çok sorunlar çıkıyor ve algoritmalar üretmemiz gerekebiliyor. Lafı uzatmayalım ve şimdide Javascript ile yaptığım  yılan oyununu sizlere sunayım.

Javascript yılan oyunu  yapma dersleri 1.video
Unity gibi 3d veya 2d oyun yapmak isterseniz javascript ile bu oyunları yapmanızı kesinlikle öneririm çünkü Unity programını indirdiğinizde sizlerden Csharp yada Javascript kodlarıyla oyun yapmanız beklenecektir.Bu yüzden gittikçe gelişen ve kullanım alanı artan javascripti her yönüyle öğrenmek ,class yapısı yani nesneye yönelik düzenli kodlar yazmak çok yerinde olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

HTML details Etiketi

HTML canvas Etiketi

HTML del Etiketi

Linklerin Renklerini Değiştirme Örnek

Eski tarayıcılarda kod gizleme ve kod satırını bölme Javascript

HTML main Etiketi

CSS content Özelliği

HTML yorum etiketi ile öğe gizleme örneği